Háčky pro lov kaprů


  • Centurion 2000 ATSCARP´R´US 
  • Kaptor Wide GapeKORDA 
  • Kaptor Kurv ShankKORDA 
  • Longshank NailerCARP´R´US 
  • Gladiator LS ATSCARP´R´US 
  • Cranked HookCARP´R´US 
  • Snag HookCARP´R´US 

Kaprové háčky jsou jedním z nejdůležitějších dílů koncové udice. Kvalitní kaprový háček by měl být i po několika použitích ostrý a také dostatečně pevný, aby se nijak nekřivil a nepraskl. Vedle volby kvalitního háčku je důležité zvolit také jeho správný tvar s ohledem na místo lovu. Některé háčky jsou přímo určené pro lov ve vázkách a jiné zas pro lov na otevřené vodě. Můžete si tak vybrat z velkého množství značek, tvarů a velikostí háčků, které jsou určeny pro lov velkých kaprů.

 

Postupně zde budou přidány další kaprové háčky, dle zkušeností rybářů... podívejme se na několik skvělých háčků:

 

KORDA Kaptor Kurv Shank

Velmi ostrý a pevný háček s perfektním tvarem, díky kterému se perfektně zasekne i bez použití vlasového rovnátka. Háček Kaptor Kurv Shank má teflonový povrch, který zvyšuje jeho odolnost a díky různým barvám kamufláže dokonale splyne s vodním prostředím. Samotný hrot háčku již není pokrytý teflonovou vrstvou a pomocí nejmodernějších technologií broušení bylo dosaženo jeho extrémní ostrosti, která je bezpečně chráněna gumovými kryty.

 

KORDA Kaptor Wide Gape

Jeden z nejpoužívanějších háčků současnosti. Tvar klasického Wide Gapu je u Kaptoru doplněn o další vlastnosti, které dělají z tohoto háčku opravdový super nástroj pro lov kaprů. Široký oblouček s lehce zahnutým hrotem a k tomu matný teflonový potah ve dvou barvách. Samotný hrot již není pokryt teflonovou vrstvou a díky nejnovějším technologiím broušení získal dlouhotrvající ostrost. Že máte tu čest s opravdu ostrým háčkem, Vám již napoví samotné balení, ve kterém je poskládáno 10 kusů nabroušených Kaptorů s gumovými chrániči na hrotech.

 

CARP´R´US Longshank Nailer ATS

Longshank Nailer od firmy CARP´R´US je jedním z nejoblíbenějších a také nejkvalitnějších háčků pro lov kaprů. Známá označení jako „zasekávací mašina“ nebo „carp-killer“ nejsou náhodná... více o tomto háčku v článku Zasekávací mašina od Carp´R´Us

 

CARP´R´US Gladiator L.S. ATS

Další skvělý háček do CARP´R´US má delší rovné raménko zakončené mírně stočeným očkem dovnitř, širší oblouček a rovný ostrý hrot. Právě díky delšímu ramínku a širšímu obloučku se kaprovi bude Gladiator jen obtížně vyplivovat.

 

CARP´R´US Centurion 2000 ATS

Výborný háček pro chytání poblíž vázek. Velmi kvalitní a pevný háček pro chytání v těžkých podmínkách. Díky širokému obloučku a kratšímu ohnutému raménku háček výborně sedí v kaprově tlamě.

 

CARP´R´US Cranked Hook – ATS

Cranked Hook už svým tvarem naznačuje, že se jedná o mimořádný háček. Nevšedně zakřivené raménko urychluje otáčení háčku v kapří tlamě a je velmi malá šance na jeho vyplivnutí. Je to hotový zabiják při lovu kaprů.

 

CARP´R´US Continental Snag Hook – ATS

Continental Snag Hook je velmi pevný háček pro lov kaprů ve všech možných podmínkách. Vychází z háčků centurion 2000, ale má o něco delší raménko a delší ostrý hrot. Výborný kaprový univerzál.

Zatím nebyl přidán žádný komentář.

Carp Inferno Baits - boilies za příznivou cenu

Carp Inferno Baits nepatří sice mezi TOP výrobce boilies v ČR, ale díky příznivé ceně i dosaženým výsledkům si získalo řadu kaprařů, kteří jej s oblibou zařadí do své výbavy.… [více]


První nához a kapr přes 16 kg

Nová sezóna je již na spadnutí a veškerá výbava je již připravena na první jarní výpravu. Tímto článkem vzpomenu na jednu srpnovou výpravu z minulé sezóny. [více]


Háčky pro lov kaprů

Kaprové háčky jsou jedním z nejdůležitějších dílů koncové udice. Kvalitní kaprový háček by měl být i po několika použitích ostrý a také dostatečně pevný, aby… [více]

nahrávám (v případě pomalejšího internetové připojení může trvat i několik minut)